29.04.2011

SİYAH VE GRİ

Dün nerdeyse bütün gün makarna makinasıyla oynadık durduk Bilge' yle. Çok zevkliydi.
Bir sürü deneme yaptım, ilk tamamladığım bu kolye oldu.

Gerçi Bilge çok fırsat vermedi. Hamuru içine koyup "çevir çevir" yapmaya bayıldı. Hele ince ince kesen kısma aşık oldu diyebilirim.

"Kuş yemi gibi yahu" diyerek hamurlarımı mındar etti:))Düşünenden, yapandan Allah razı olsun, çok güzel bir alet. Güzel işler yapacağız kendisiyle.


Dün akşam babası Bilge' ye peluş bir eşek aldı. Bilge kulağına adını fısıdadı "tekerleeek". Ben dalga geçtim "tekerlek diye eşek adı mı olur " diye. Gerçi tortop birşey ama yinede "tekerlek" ismi öldürdü beni. Baya dalga geçtim sanırım, sabah "tekerlek bana ismini sevmediğini söyledi, adını beyaz saç koydum" dedi. Tam "kızılderili şefi gibi olmuş "diyecekken Koca'yla göz göze geldik. Vazgeçtim söylemekten, niye çocuğun hayal gücüyle dalga geçiyorsam? Kendimi kınıyorum...7 yorum:

 1. Güzel işler yaparsın eminim bununla Sevda.

  Tekerlerk iyiymiş ya...

  YanıtlaSil
 2. Kibilir ne güzeller çıkacak o makarna makinesinden:))
  Beyaz Saçlı Tekerleğin sahibi 1 numaralı arkadaşımı ve anasını öperim cork cork:))

  YanıtlaSil
 3. Ben daha edinmedim o aletten, her defasında elim gidiyor eminönüne gittikçe ama vazgeçiyorum..Benim şimdilik derdim fimo yapmak değil makarna üretmek zaten... Çok güzel olmuş ikili çalışmanız,ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 4. Bende Fiammaya katılıyorum, makarna için alacağım bu aletten.Diyet bitince tabii.Bu sıralar bir de fimo açılımı yaparsam toparlayamayacağım.Ama seninkilere özenmemek mümkün değil.Bu tasarım çok orijinal olmuş,ellerine sağlık Sevdacığım..

  YanıtlaSil
 5. Tekerlek daha güzelmiş, niye üzdün kızımı yaaaa...Kimbilir ne düşünerek koymuştu onu...

  YanıtlaSil
 6. Bilgecik ne güzel orjinal isimler buluyor, sen karışmasana :))
  Sevdacım, takıdan pek anlamam ama çok orjinal olmuş :)

  YanıtlaSil
 7. Sevgili arkadaşlarım güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum, hepinizi seviyorum

  YanıtlaSil