28.11.2016

Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali


 Çok ucundan yakaladım bu sene festivali. Seneye inşallah daha hazırlıklı olacağım. Üç oyun izledim festivalde. Üçü de Şinasi Sahnesi' ndeydi.
Tiyatronun duayeni Genco Erkal muhteşem bir performansla ruhlarımıza dokundu. Çok sevdiğim bir arkadaşım aldı biletlerimizi. "Bir Delinin Hatıra Defteri" ni perşembe akşamı izledik.Arkadaşım Erdal Beşikçioğlu'ndan da izlemişti aynı oyunu (ben maalesef izleyemedim) "çok farlı iki yorum izlediğini" söyledi. Benim için unutulmaz bir seyir oldu. Çok yaşa Genco Erkal.


Perşembe günü benimle tiyatroya gelemeyince bozulan Bilge' ye sürprizdi bu oyun. Cuma akşamı olduğu için rahat rahat gittik. Önce Tunalı' da kahve ardından Şinasi Sahnesi.

Allahım ne güldük,ne güldük. Uzun zamandır böyle gülmemiştim. İstanbul Kumpanyası oyuncularından Tarık Şerbetçioğlu' nun yönetmenliğini ve baş rolünü üstlendiği "Kapı Çarptı" iki perde boyunca, hatta eve giderken arabada ve hatta öbür gün evde hâlâ bizi güldürüyordu.


Ömer Gecü' ye, Nermin Koçak ve tabiki Binnur Şerbetçioğlu 'na ve diğer oyunculara bayıldım. Çıkarken avuçlarımızın içi alkışlamaktan acıyordu.
"Düşüş" oyunu benim için ilginçti. Aynı isimli başka bir oyuna bilet aldığımı zannedip, gidip gitmemek arası kararsız kalmıştım. Sahneyi görmemizle, şaşkın hatamı fark ettim. Güzel oldu ilginç bir oyun izledi Boğaziçi Ün. Oyuncularından. Görseller, canlı müzik ve dans ve içinde bulunduğumuz şiddet dolu olaylar. Gencecik insanlardan yorumlandı ve güzel bir seyirdi, yolları açık olsun.

"Yaşasın Tiyatro" diyeyim emeği geçen herkese binlerce teşekkürler.... iyi bakın kendinize...

8 yorum:

 1. Harika olmuş, çok güldüğünüz oyunu merak ettim iyi mi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esracım fırsat bulursan mutlaka izle derim

   Sil
 2. Tiyatro bambaşka bir dünya :) Benim de cumartesi gününe biletim varrr :)

  YanıtlaSil
 3. Sanattan ne kadar uzak bir hayatım olduğunu hatırlıyorum her sizi okuduğumda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük mucizelerim kızlar büyüsün siz de telafi edersiniz, sevgiler

   Sil
 4. Ne güzel ne iyi yapmışsınız, tiyatro her fırsatta :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anne Kaleminden iyi oldu ya, her fırsatta tiyatro, sevgiler

   Sil